GRAND CALIFORNIA: Nové obytné VW pro německý Caravan Salon..!

09.08.2018 08:35

Koncem měsíce se velký obytný Volkswagen představí veřejnosti na akci karavanistů v Düsseldorfu.

Poskytuje prostor pro čtyři se standardně vybavenou kuchyňkou včetně 70-litrové ledničky i šikovné koupelny se sprchou, umyvadlem a záchodem. Nechybí zde dvojitá lavice, stůl a spousta odkládacích prostor.

Připravovaná novinka vycházející z modelu Crafter má vnitřní osvětlení, jež se díky pohybovým senzorům rozsvěcí a zhasíná samo.

Zatímco slavná kempová variace Transporter California s výklopnou střechou hraje roli univerzálního vozu pro běžné cestování, Grand je výrazně větší.

Ve výbavě modelu je i vnější sprcha s možností nastavení teploty vody. Do vstupního otvoru s elektricky výsuvnými schůdky můžete instalovat třeba síťku proti hmyzu. Nechybí zde nádrž na 110 litrů vody. Mezi příplatkovou výbavou jsem našel silnější střešní jednotku klimatizace, solární panel, satelitní anténu nebo WiFi.

Prostě je to velký cestovatel za patříčně velké peníze. S běžnou Californií se dostanete hravě přes sumu dvou milionů korun. Přesto si myslím, že řadě karavanistů udělá nový obytný "Grand" radost. Do prodeje se dostane počátkem příštího roku. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress