Grammy 2018 mají vítěze: 6 sošek si odváží Bruno Mars (3x VIDEO)..!

29.01.2018 17:13

Šedesátý ročník hudební ankety proběhl během nedělní noci v newyorské Madison Square Garden. Největší důvod k radosti měl sympatický "Havajčan." Zpívající, funkující a tančící Bruno Mars proměnil všechny své nominace a odnesl si šest sošek, včetně prestižních kategorií za nejlepší nahrávku a album roku.

Písničky na mé desce 24K Magic jsou napsané pro radost a lásku. Chci, aby všichni byli šťastní,“ řekl při přebírání prestižní ceny. Favorizovaný Jay Z propadl.

V žánrových kategoriích má 4 ceny rapper Kendrick Lamar. Jde mezi jinými o nejlepší rappovou/zpívanou skladbu, jež vyhrálo "Loyalty" s Rihannou. Slavnostní večer taky Lamar odstartoval (foto níže). Vystoupení doplnil Bono se svými U2. Po úvodních větách moderátora Jamese Cordena se na pódiu představila rovněž Lady Gaga s hitovkami Joanne a Million Reasons.

Nominovaná pecka Despacito cenu nezískala, ale vystoupení dvojice Luis Fonsi a Daddy Yankee zvedlo ze sedadel velkou část hvězdného publika. Během tři a půl hodinového programu se ukázala řada známých osobností včetně britského zpěváka Sama Smithe. Přikládám video s vítězi.  Jirka Hyner

 Zdroj a foto: BBC, Kevin Winter a Getty Images