GQ CAR AWARD 2018 pro BUGATTI CHIRON1..!

07.02.2018 09:05

Dnes mám pro vás něco doslova na kochání. Je nebezpečně rychlý, vysloveně elegantní a technicky dokonalý, takto bych uvedl oceňovaný ultimativní supersport. Britský mužský lifestylový magazín "Gentlemen‘s Quarterly" (Pánové čtvrtletí), totiž udělil cenu tomuto nádherného automobilovému dílu jménem Bugatti Chiron1.

Prezident Bugatti Stephan Winkelmann obdržel GQ Car Award v pondělí večer z rukou slavného pilota, kterým byl Juan Pablo Montoya. Brazilský vítěz monacké Grand Prix Formule 1, dvojnásobný šampion seriálu Indy 500 a trojnásobný „král“ 24hodinového závodu Daytona, přecestoval na slavnostní prezentaci do Londýna.

Ve své gratulační řeči si Juan Pablo vzpomněl na své dojmy, jež získal s autem v loňském roce: "Pro mě je Chiron nejúžasnějším supersportem. Je to překvapení pro každého, kdo se posadí za volant. Svezete se a pak už prostě nechcete ven."

Srdcem tohoto francouzského "aristokrata" je 16-válcový motor o objemu 8-litrů, jenž produkuje neskutečných 1479 koní. Z nuly na stovku to Chiron umí za 2.5 sekundy. Při rychlosti 261 km/h nastupuje elektronický omezovač. Pro model vyrobil pneumatiky Michelin, jako jediné se dokázaly vypořádat s přenosem síly na vozovku. Cena Bugatti je vážení přímo astronomická, automobilka patřící do koncernu Volkswagen si ho cení na 2.5 milionu liber.

GQ Car Awards jsou představovány pravidelně od roku 2010. Letos bylo oceněno celkem 12 vozů. Například Bentley Continental si odvezl cenu za nejlepší interiér.

Ikonický a nádherný Rolls-Royce Phantom dostal ocenění za nejlepší jízdní pocit, doslova za "Nejlepší nadpřirozenou jízdu." Jirka Hyner

_______________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Newspress a GQ