FORD vyrobil desetimiliontý MUSTANG (2x VIDEO)..!

10.08.2018 12:51

Dva vozy Mustang na snímku mají společný počet válců a barvu, ten první z roku 1964 (VIN 001) ovšem disponoval jen třírychlostní manuální převodovkou a výkonem 164 koní. Nejnovější Mustang Bullitt má pod kapotou nový 5.0-litrový motor V8 s výkonem 460 koní spolupracující se šestistupňovým manuálem. Jubilejní vyrobený sporťák dostal opět odstín laku Wimbledon White.

Ikonický model se stal nejprodávanějším americkým sportovním autem posledních padesáti let. Nemalé popularitě se těší i u nás v Evropě, kam se oficiálně začal dovážet až s příchodem aktuální generace. Od roku 2015 si tady prodalo slušných 38 tisíc Mustangů. Nejnovějším počinem Fordu je ediční Mustang Bullitt 2019.

Následuje stíhačka P-51 Mustang. Takto se dvojice představila v britském Goddwoodu, kde se speciální model Eagle Squadron Mustang GT prodal v dobročinné dražbě za 420 tisíc dolarů. Výtěžek byl věnován na mládežnické programy Experimental Aircraft Association.

Ford Mustang, kultovní sporťák inspirující optimismus a nezávislost člověka po celém světě slaví výrobu svého desetimiliontého automobilu ve Flat Rock Assembly Plant v Michiganu. Více než 60 majitelů Fordu Mustang všech modelových ročníků tady vykreslilo milník svými auty. Podívejte se na video k tomuto jubileu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress