FORD Tourneo Connect 2022: Tři varianty, čtyřválcové motory, nové technologie i pohon všech kol (2xVIDEO)..!

13.10.2021 13:09

Automobilka představuje stylové Tourneo Connect, všestranný víceúčelový automobil pro motoristy s aktivním životním stylem a pro ty, kdo potřebují jeden vůz pro podníkání i rodinu.

V prostorném a konfigurovatelném interiéru nalezne místo až sedm cestujících. K dispozici jsou dvě délky karoserie a několik atraktivních výbavových linií včetně verzí Active a Titanium.

Sedadla ve druhé a třetí řadě lze sklopit, překlopit celá dopředu nebo úplně vyjmout. Díky sklopnému přednímu sedadlu spolujezdce lze v novém Tourneu převážet předměty s délkou až tři metry.

Řidiči přináší novinka digitální kokpit a soubor 19 asistenčních funkcí, jež zvyšují komfort a jeho jistotu. Nechybí dostatek držáků nápojů, odkládacích přihrádek a nabíjecích konektorů nebo na přání dodávaná panoramatická střecha a dvouzónová klimatizace. K novým funkcím patří asistované řízení nebo asistent couvání s přívěsem.

Uživatelsky vstřícná dotyková obrazovká 8.25" může být na přání i desetipalcová. S její pomocí lze obsluhovat navigaci, audiosystém a klimatizaci. Místo tradičních analogových přístrojů se lze rozhodnout pro moderní digitální přístrojový štít dostupný pro verze Titanium a Active na přání.

Všechny motorizace pro nejnovější Tourneo Connect jsou přeplňované čtyřválce. Benzinová 1.5 EcoBoost disponuje výkonem 114 k a točivým momentem 220 Nm s kombinovanou spotřebou 6.3 až 7.4 litrů. Diesel 2.0 EcoBlue je pak k mání ve dvou provedeních 102 koní a 280 Nm nebo 122 k a 320 Nm. U něj se spotřeba pohybuje v rozmezí 4.8 až 5.5 litru v případě čtyřkolky. K dispozici je vedle šestistupňového manuálu také samočinná převodovka.

Nová generace Fordu Tourneo Connect je postavená na základech Volkswagenu Caddy a na evropských trzích ji bude možné objednávat počátkem příštího roku. První vozy se dostanou k zákazníkům na jaře 2022. Na ceny si však musíme počkat. Výše vidíme prodlouženou verzi a níže zvýšený Active. Přikládám video prezentaci a porovnání s VW Caddy. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Ford a Newspres