FORD slaví v Česku úspěchy s užitkovými vozy: Transit, Transit Custom, Tourneo Custom, pick-up Ranger i chystané novinky (VIDEO)..!

24.01.2022 08:45

Data prodejů za rok 2021 ukazují, že si řidiči u nás oblíbili vozy Ford. Nejžádanější jsou dodávky, které automobilka Ford nabízí v celé řadě užitkových a osobních variant. Samostatnou kapitolou jsou potom obytné a campingové přestavby i mobilní vestavby.

Čeští zákazníci se loni rozhodli pro celkem 4.273 užitkových vozů značky Ford, což znamená první místo mezi dovozci s tržním podílem 11.3 procenta. Sledované kategorie aut v rámci evropské metodiky Fordu přitom zahrnují vše od nejmenších modelů řady Courier a Connect, přes klasické modely Transit, Transit Custom a jeho osobní verze Tourneo Custom až po pick-up Ranger nebo nákladní auta.

Větší polovinu celkového počtu zaznamenaly Transit Custom a jeho specifikace Tourneo Custom pro 8 až 9 osob (snímky výše). Prodalo se jich 2.400 kusů. Ty nabídnou nespočet verzí pro různé účely od přepravy zboží a těžkých nákladů po bezstarostné cestování v obytných verzích Nugget. Níže vidíme Ford Tourneo Connect Active.

Legendární dodávka Transit zaznamenala na českém trhu v roce 2021 přes tisíc registrací. Do rodiny užitkových vozů patří také pick-up Ranger (snímek níže) s více než 500 registracemi včetně extrémní verze Raptor divize Ford Performance.

Na výsledcích mají významný podíl také přestavby užitkových vozů. V České republice jsou to například hasičské Transity nebo speciálně upravené sanitní, vozíčkářské nebo chladírenské automobily.

Ptáte se na novinky? Letos se objeví hned tři. Jde o novou generaci Fordu Tourneo Connect, dlouho očekávaný elektrický Ford E-Transit a v závěr roku dojde ke generační obměně picku-upu Ranger. Snímek níže a video prezentace. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Ford Czech a Newspress