FORD S-MAX a GALAXY 2020: Vylepšený design, interiér i nové technologie..!

11.10.2019 08:42

Dalšími novinkami na trhu jsou revidovaná velká MPV S-Max a Galaxy. Změna stylů oba Fordy vzájemně více odlišuje. Vpředu mají obě auta nové a větší masky. Řada S-MAX ST disponuje černou mřížkou, zatímco u špičkového modelu Vignale je dokončena v saténovém chromu. Galaxy je doplněn jasnými chromovanými prvky.

S-MAX více odráží sportovnější vzhled první generace. Změnil se však tvar nárazníků a k dispozici jsou vedle nových 17-ti a 18-ti palcových, ještě 19palcová kola z lehkých slitin.

Oba modely vylepšila inovativní přední sedadla s 18 nastavitelnými polohami. Říká se, že "snižují bolest zad." Druhá a třetí řada může být složena naplocho pomocí ovládacích tlačítek v zavazadlovém prostoru. U Galaxy mohou být ovládána dokonce elektricky.

V kabině najdeme více luxusu. Palubní deska a středová konzola je potažená kůží. Detaily v interiéru včetně otevíracích kliček jsou vyrobeny z hliníku. Potěší vyhřívaný volant nebo vyhřívaná a odvětrávaná masážní sedadla s paměťovou funkcí.

Vylepšené komunikační technologie pro S-MAX i Galaxy zahrnují WiFi hotspot. Umožňuje připojení až 10 mobilních telefonů. Působí také jako bezpečnostní pomůcka a nabízí možnost vyhledávat informace o rizicích uzavírek, dopravních nehod nebo dalších upozornění místních úřadů. Po rozložení dvou zadních řad je prostor v kabině opravdu obrovský.

Ford vylepšil předkolizní systém, jenž detekuje chodce i vozidla a varuje poté řidiče. V případě, že neodpoví včas, automaticky brzdí do rychlosti až 80 km v hodině. Ve výbavě nechybí také adaptivní tempomat.

Modely Ford S-MAX a Galaxy jsou nabízeny se stávajícím 2.0litrovým dieslem buď s výkonem 148 koní nebo 187 koní. Ten může být spárován se šestistupňovou manuální převodovkou nebo osmistupňovým automatem. Silnější motorizaci lze za příplatek pořídit s pohonem všech kol. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress