FORD na IAA ve Frankfurtu 2019: Hybridní útok Pumou, Kugou, Explorerem i Tourneo Customem (VIDEO)..!

11.09.2019 13:49

Vedle vozů Volkswagen je Ford nejrozšířenější zahraniční značkou na českých silnicích, i proto mě zaujala expozice automobilky na probíhající německé Motor Show.

Ford představuje ve Frankfurtu asi nejsilnější elektrifikovanou řadu včetně nových hybridních modelů Puma (fota výše), Kuga, Explorer a Tourneo Custom.

Z toho další generace SUV Kuga (2 snímky výše) nabízí jako první Ford vedle konvenčních motorizací i mild-hybridní, hybridní a plug-in hybridní pohonné systémy. Níže vidíme nové velké SUV Explorer, jež zvládá rovněž jízdu v čistě elektrickém režimu na vzdálenost přibližně 56 kilometrů.

Zmínit musím i nejnovější hybridní Mondeo ve verzi kombi, ta bude spolu s Tourneo Customem (snímky nejníže) lákavou nabídkou pro OSVČ a podnikatele. U hybridních provedení totiž nebudou muset platit silniční daň.

Připomínám, že dobíjet lze ze zásuvky pouze plug-in hybridní verze. Ostatní systémy el. energii pouze rekuperují brzděním nebo jízdou z kopce. Poté ji ukládají do silnějších baterií. To je rovněž případ nejnovějšího Mondea.

Automobilka Ford plánuje, že do tří let bude prodávat padesát procent elektrifikovaných vozů. Do roku 2024 společnost uvede na trh 17 elektrifikovaných vozidel, z toho celkem osm ještě letos.

Přikládám aktuální video modelu Ford Puma Hybrid z autosalonu IAA, jenž bude mít otevřené brány veřejnosti do 22. září. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress