FORD MUSTANG Mach 1 2021 nabídne na českém trhu špičkové technologie a 460 koní (VIDEO)..!

20.11.2020 09:19

Je to již jisté, že se limitovaný Mustang dostane také do České republiky. Dokládájí to webové stránky importéra automobilky pro náš trh.

Výkon motorizace byl pro Evropu sice snížen na 460 koní, ale i tak dokáže zvuk pětilitrového osmiválce s točivým momentem 529 Nm vytvořit úsměv na tváři nejednoho motoristy. Zdokonalené sání vylepšuje průtok vzduchu motorem. Nabušený sportovec Mach 1 bude nabízen se šestistupňovým manuálem nebo příplatkovým desetistupňovým automatem.

Přídavné chlazení motorového a převodového oleje, ale i zadního diferenciálu umožňuje nasazení vozu na trati bez ztráty výkonu. Řidič dostane k dispozici jízdní režimy, jež dokáží měnit chování agregátu, odezvu plynu, řízení, ale také citlivost stabilizačního a protiprokluzového systému. Mustang Mach 1 má i mód Track pro jízdu na okruhu.

Důležité provozní údaje se zobrazují na digitálním přístrojovém štítu o rozměru 12.3palců. Jízdní vlastnosti limitovaného vozu dále vylepšuje řada inteligentních asistenčních systémů. Speciálně kalibrovaný posilovač řízení (EPAS) zase zajišťuje ostřejší odezvu řízení.

Kabina se vyznačuje prémiovými koženými sportovními sedadly s dekoračními pruhy Mach 1. Unikátní přístrojový panel získal tmavý efekt i výrazné akcenty. Hlavice řadicí páky má tvar kulečníkové koule a nechybí zde ani specifické ediční logo.

Vylepšení doznal rovněž design karoserie včetně speciálně tvarované přední části vozu. Zadní difuzor a spoiler zvyšují potřebnou aerodynamickou účinnost. Mustang Mach 1 je postaven na 19 palcových kolech v úpravě Tarnished Dark, jež obouvají speciální pneumatiky Michelin PS4. Ve Spojených státech a Kanadě se má novinka dostat k zákazníkům během jara příštího roku. V Česku se ukáže patrně počátkem léta s cenou téměř 1.650.000 korun. Přikládám video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa