FORD MONDEO HYBRID zamíří do EVROPY..!

08.10.2018 08:37

Vylepšené hybridní Mondeo se dostane v příštím roce do prodeje také u nás v Evropě. Zatím je model pod označením Ford Fusion Hybrid k dispozici ve Spojených státech. Nejnovější provedení bylo vyvinuto výhradně pro "Starý kontinent" a nabídne poprvé obě modelové varianty, tedy i kombi. Nabídku zahrne i luxusní výbava Vignale.

Hybridní systém, respektive konvenční benzinový dvoulitr včetně elektromotoru poskytne celkový výkon 184 koní v kombinaci s automatizovanou převodovkou CVT.

Pro krátké, městské výlety bude k dispozici režim plně elektrické jízdy. Motorizace získá lithium-iontové baterie umístěné za zadními sedadly s kapacitou 1.4 kWh. Pro maximální úsporu paliva je i klimatizační jednotka poháněna elektricky. Spotřebu paliva a energie bude sledovat inovativní technologie Ford Smartgauge.

Tisková zpráva zmiňuje investici značky ve výši 11 miliard dolarů do elektrifikace svých vozů. Do roku 2022 představí celkem 40 elektrifikovaných modelů z toho 16 bude čistě elektrických. Ford Mondeo je proto první evropskou vlaštovkou. Mělo by se tak stát na jaře příštího roku. Přesné datum uvedení automobilka zatím nezveřejnila. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress