FORD FOCUS ST EcoBoost | EcoBlue 2019: První snímky sportovního kombi i hatchbacku..!

16.05.2019 14:16

Značka Ford dnes zveřejnila první snímky sportovních specifikací Focusu ST. Nabroušený 5dv. hatchback i kombi nabídnou vedle špičkových jízdních vlastností, sedadel renomované společnosti Recaro, rovněž inovativní motorizace.

Na své si přijdou příznivci dieslových motorů, které zastoupí dvoulitr EcoBlue s výkonem 190 koní. Benzinový motor 2.3 EcoBoost disponuje stádem 280 koňských sil, ve spojení se šestistupňovým manuálem nebo sedmistupňovým automatem.

Technologie Advanced ST s elektronickým diferenciálem dokáže přizpůsobit otáčky motorizace a přenést potřebnou sílu na kola podle volitelných jízdních režimů. Další generace Fordu Focus ST se dostane k zákazníkům počátkem léta.

Redakčním testem zatím prošly dvě specifikace, respektive 5dv. hatchback 1.5 EcoBlue a kombi 1.5 EcoBoost ST-Line. Zavazadelník u prodloužené verze disponuje 608 litry.

A české ceny? V případě Focusu ST 2.0 EcoBlue kombi s manuálem začínají na sumě 787 tisíc korun, benzin Ford Focus 2.3 EcoBoost startuje na částce 805.000,- Kč. Automat se dostane do prodeje později. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress