FORD FIESTA ACTIVE X EcoBoost 140 (VIDEO)..!

14.05.2018 08:41

Fiesta patří spolu s Volkswagenem Golf k nejprodávanějším autům v Evropě obecně. V Británii je Ford dokonce číslem jedna. Důvod je jasný, jedním slovem je to "talentovaný" model s výborným podvozkem a špičkovými technologiemi.

Provedení Active se zvýšenou světlou výškou o 1 cm a oplastováním ve stylu SUV ukazuje kam posouvá trh současné vozy všech světových automobilek.

Standardem nejnovější verze jsou střešní lišty i jedinečná sada 17-palcových hliníkových kol, rovněž systém SYNC3 i 6.5 palcový displey s technologiemi Apple CarPlay a Android Auto.

K dispozici je také částečný kožený interiér s vyhřívanými sedadly, stejně jako o druhý 4.2 palcový TFT displej v přístrojové kapličce. Celkově jde o stejnou úroveň vybavení, kterou najdete u verze Fiesta Titanium.

Po kapotou Fiesty Active je oceňovaný tříválec EcoBoost, tentokráte s výkonem 138 koní a točivým momentem 180 Nm. Spolupracuje s manuálním šestikvalem, jenž přenáší výkon na přední kola. Z nuly na stovku dokáže zrychlit za 9.4 sekundy.

Ve Velké Británii se už Ford Fiesta Active začala prodávat. Na informaci kdy se ukáže na našem trhu si budeme muset ještě počkat. Přikládám video. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Autoexpress