FORD E-TRANSIT má nižší náklady na údržbu a na jedno nabití ujede až 350 kilometrů (VIDEO)..!

04.05.2021 11:05

Automobilka Ford dnes oznámila, že brzy zahájí první zákaznické zkoušky elektrické verze nejprodávanější dodávky na světě.

Testů se zúčastní prototypy E-Transitu v provedení skříňová dodávka a podvozek s nejrůznějšími druhy nástaveb včetně chladicích boxů nebo postranních sklápěčů. Evropským zákazníkům bude E-Transit od začátku nabízen i v různých variantách karoserie, délky, výšky a nosnosti. Celkem půjde o 25 kombinací.

Nákladový prostor má elektrický Transit společný s dieselovými modely, což usnadňuje přestavby a umožňuje provozovatelům použít stávající úložná řešení k upevnění a organizaci převáženého nákladu.

Jako první vůz v segmentu nabídne E-Transit systém ProPower Onboard, který slouží k napájení nástaveb či elektrického nářadí výkonem až 2.3 kW. Předpokládané užitečné zatížení činí až 1.616 kg v případě dodávky a až 1.967 kilogramů u podvozku s kabinou.

Elektrické srdce Tranzitu o výkonu až 268 koní umožní ujet na jedno nabití přibližně 350 km dle metodiky WLTP.2. K optimalizaci dojezdu poslouží Eco Mode nebo předem nastavitelné ovládání teploty interiéru. Nový palubní systém SYNC4 s 12palcovou dotykovou obrazovkou lze na přání vybavit cloudovou navigací3. Softwarové aktualizace bude možné instalovat na dálku.

Prototypy vozů E-Transit se začlení do vozových parků supermarketů, doručovacích služeb a energetických společností v Německu, Velké Británii a Norsku.

Zkoušky E-Transitu u evropských zákazníků Fordu jsou součástí rozsáhlého vývojového programu, jenž předchází zahájení prodeje naplánovaného na jaro příštího roku. Začnou během léta a jejich smyslem je potvrdit, zda elektrická dodávka splní požadavky širokého rozpětí provozních scénářů.

Ford očekává, že náklady na údržbu E-Transitu budou oproti stávajícím modelům se spalovacím motorem přibližně o 40 procent nižší. Přikládám video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Ford