Ford DRIVING SKILLS FOR LIFE 2018: Bezplatné kurzy pro nejmladší řidiče poprvé v Česku..!

08.08.2018 11:05

Nejčastější příčinou úmrtí mladých lidí v Evropě jsou dopravní nehody. Zaujala mě nabídka bezplatných zdokonalovacích kurzů Ford Driving Skills for Life. Fakticky pomáhá řidičům ve věku 18 až 24 let vypěstovat si bezpečné návyky za volantem. Letos se poprvé dostáne během září také k nám.

Účastníci se v malých skupinách budou učit, jak rozpoznat nebezpečné situace a bezpečně ovládat auto. Pod dohledem zkušených instruktorů si za volantem vyzkoušejí užitečné techniky i triky pro zvládání rizikových situací.

Vyzkoušejí si nový převratný program virtuální reality "WheelSwap." Jeho prostřednictvím se mohou přesvědčit, že bezohledná jízda může ostatní účastníky provozu přinejmenším vylekat, ale hlavně ohrozit na zdraví či životě.

Bezplatných kurzů se má zúčastnit více než 7 tisícovek mladých lidí ze 14 evropských zemí. Ford na něj v Evropě dosud vyčlenil téměř 20 milionů USD, což znamená v přepočtu přibližně 445 mil. korun. V Česku se tato prospěšná akce chystá na letišti v Brně-Tuřanech o víkendu 15. a 16. září. Registrovat se můžete zde na webu. Podmínkou je výše zmiňovaný věk. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: SDA a Newspress