FORD a výrobce obytných vozů HYMER včera podepsali rámcovou smlouvu do roku 2024..!

12.01.2022 09:38

Společnosti Ford-Werke GmbH z Kolína nad Rýnem a Erwin Hymer Group z Bad Waldsee potvrdily podpis smlouvy o dodávkách vozů Ford Transit a Transit Custom jako základ pro stavbu rekreačních a obytných vozů. Vedle toho se firmy dohodly na strategickém partnerství v oblasti emisní legislativy, elektrifikace, digitalizace, konektivity a integrace asistenčních systémů.

Dohoda umožní oběma výrobcům dále těžit z trhu s rekreačními vozidly, který v posledních osmi letech značně narostl. Výrazně tomu pomohla i současná kovidová doba a touha mít své "malé bydlení" na čtyřech kolech. Pro Ford je to nová příležitost, zatímco Hymer je lídrem evropského trhu s obytnými auty.

Včerejší oznámení však není jejich první obchodní dohodou. Již počátkem 80. let se Ford Transit stal základem pro Hymercar, první obytný vůz značky Hymer. V roce 2004 se společnosti dohodly na využití dárcovských modelů pro polointegrované i plně integrované obytné vozy a obytné vozy s alkovnou.

Nová smlouva o dodávkách zahrnuje Ford Transit v provedení Van a Skeletal Chassis Cab, stejně jako Ford Transit Custom kombi. Hymer je bude dále přestavovat. Dárcovské vozy se přitom budou vyrábět v tureckém závodě automobilky v Kocaeli od letoška do roku 2024.

Doplním, že na největším evropském trhu v Německu si 45 procent všech nových obytných vozů loni pořídili motoristé ve věku 55 až 64 let, obytná auta však začínají přitahovat i mladší karavanisty. Jirka Hyner

 

Zdroj a foto: Ford Czech Republic