FIAT TIPO Cross 2021: Inovativní řadu modelů Tipo pro příští rok doplní také zvýšený Crossover (VIDEO)..!

27.10.2020 09:16

Rodina Fiatu Tipo byla pro nový modelový rok 2021 aktualizována o svěží design, inovativní technologie i nabídku motorizací. Jejich představení si však nechává automobilka na příští měsíc před zahájením prodeje.

Už tedy víme, že nové Tipo Cross disponuje zvýšenou světlou výškou o téměř 7 cm v porovnání s 5dv. hatchbackem.

Uvnitř je přepracovaný prostor pro cestující s novými sedadly i plně konfigurovatelným 7palcovým digitálním clusterem, jenž nahrazuje analogový přístrojový panel. Ergonomičtější volant také poskytuje lepší viditelnost displeje TFT, zatímco ovládací prvky klimatizace byly aktualizovány novými chromovanými a černými prvky.

Cross vypadá na první pohled robustněji i díky větším kolům z lehkých slitin, ochrannému přednímu krytu, výrazným bočním lištám a střešním nosníkům, jež poskytovala v minulosti jen verze Station Wagon.

Aktualizovaná řada modelů Tipo získala rovněž upravený tvar masky chladiče. Vylepšení doznaly světlomety. Nyní využívají Full LED technologii. Tipo je také prvním vozem značky, jenž převzalo, logo z nedávno představené nové generace Fiatu 500.

Fiat prodal od roku 2016, kdy bylo Tipo uvedeno na světové trhy, jen mimo Itálii 670 tisíc těchto vozů. A to není rozhodně málo. S rozumnou cenovou nabídkou modelu Tipo Cross se může prodejní číslo ještě výrazně zvýšit. Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress