FIAT PANDA 2022: Ve znamení velké generační proměny..!

22.05.2020 08:59

Nová generace Pandy má dorazit k prodejcům počátkem roku 2022, kdy se připojí k plně elektrickému Fiatu 500. Podle slov zástupců koncernu FCA pomůže nastartovat italskou značku, jež se v poslední době věnoval především ziskové automobilce Jeep.

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) je s Fiatem připraven rychle rozšířit svou nabídku v první polovině tohoto desetiletí. Proces má rozběhnout produkční verze konceptu Centoventi, jež byl odhalen na loňském autosalonu v Ženevě. Šéf Olivier François pro Auto Express řekl, že se nemilosrdně zaměří na náklady. Ty budou jádrem nového modelu, stejně jako tomu bylo u původní Pandy v roce 1980. Vedoucí marketingu „Fiat Brand Global“ hovořil o nejosobnější verzi a neuvěřitelné ceně.

Panda se pravděpodobně stane prvním modelem Fiat používajícím komponenty od PSA, tedy skupiny zahrnující Peugeot a Citroen. Samozřejmě za předpokladu, že navrhované spojení mezi francouzskou společností a FCA bude dokončeno do začátku příštího roku. Dohoda totiž stále prochází právním schválením.

Ale vratím se zpět k nové Pandě. Využila by rovněž platformu CMP pro malé vozy koncernu PSA pro benzinové, naftové i čistě elektrické konfigurace. Přitom tato flexibilita je spojená s úsporou nákladů a sdílením velkého počtu součástí s jinými modely.

François také přiznal, že se hodně díval na Citroen C4 Cactus ještě před tím, než se začali bavit o spojení s PSA. Promítlo se to rovněž do studie Centoventi. Při pohledu na snímky jak by mohl nový Fiat Panda vypadat, musím konstatovat, že mi připomíná nejen Cactus, ale i malé SUV C3 Aircross. Jirka Hyner

 

Zdroj a foto: Auto Express