FIAT 500 Dolcevita 2019: Speciální výroční edice (VIDEO)..!

08.07.2019 11:07

Do historie motorismu se "pětistovka" zapsala už před 62 lety. Italská automobilka proto v těchto dnech připomíná edicí Dolcevita uvedení ikonického auta. Níže vidíme původní Fiat 500F u Muzea moderního umění v New Yorku.

Dolcevita vyniká exkluzivním lakem v krémově bílém odstínu Gelato White, který je po obvodu celé karoserie doplněn o červenou linku. Zbytek podtrhují chromované díly na přední masce, kapotě nebo víku kufru, přičemž ediční model stojí na bílých 16palcových kolech. Novinka obsahuje řadu stylových prvků a bude dostupná rovněž ve verzi kabriolet.

Hatchback má ve standardu panoramatickou střechu, u kabrioletu je specialitou samotná plátěná střecha. Ta totiž dostala pruhovaný modro-bílý motiv. Připomíná tak potahy rozkládacích lehátek a slunečníků z riviéry šedesátých let.

V interiéru se elegantně pojí dřevěné obložení palubní desky s koženým čalouněním sedadel, kde nechybí ani vyšitá loga "500." Materiály se přitom doplňují také na koberečcích nebo výplních dveří.

Srdcem Fiatu 500 Dolcevita (sladký život) může být dvanáctistovka o výkonu 69 koní, jež je dostupná i ve verzi na LPG, nebo s dvouválcem 0.9-litru a výkonem 85 koní. První motorizace pracuje s manuální převodovkou, nebo automatem. Dá se předpokládat, že se ediční novinka ukáže v omezeném množství rovněž na českém trhu. Přikládám video, na kterém prezentuje ediční model šéf značek Abarth a Fiat Luca Napolitano. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress