FIA ME Trucky: David Vršecký začal vítězit...

28.07.2011 08:45

David Vršecký se vítězně rozloučil s letošním Nürburgringem, když vyhrál poslední jízdu s hendikepem. Chris Levett dojel čtvrtý, buggyra tak letos zaznamenala svůj nejlepší letošní výsledek!

Jako již tradičně se závod na Nürburgringu neobešel bez průtrže mračen a opakovaného startu. Zatímco po prvním vedl Levett, po startu s pořadovým číslem dvě šel do čela Vršecký. "Vzpomněl jsem si na rok 2003, kdy jsem taky vyhrál na vodě. Potřeboval jsem si spravit po pohárovém závodě náladu, takže jsem jel na samé hraně," vysvětloval David. V šestém kole zajel nejrychlejší čas a jeho vedení narostlo na dvě sekundy. "Hlásili mi do vysílačky, že druhý jede Chris a za ním Lacko s Bösigerem." V dalším průběhu závodu si David pohlídal první pozici, když jeho náskok činil čtyři sekundy. "Cítil jsem se skvěle. Po dojezdu jsem si říkal, že to nějak rychle uběhlo. Poprvé letos vezu z jednoho závodního víkendu dva poháry. Blýská se na dobré časy." Velmi dobrý výkon odvedl i Chris Levett. Celých deset kol se držel na druhém místě za svým stájovým druhem, nakonec ovšem neustál tlaku Bösigera s Lackem a skončil čtvrtý. Chris Levett: "Jízda na vodě není mým šálkem čaje. Chtěl jsem pohár, ale čtvrté místo není rozhodně k zahození."

Zatímco mechanici včera dorazili zdárně do Smolenska, David Vršecký spolu s managementem a novináři odlétá do dějiště konání šestého podniku truckového šampionátu dnes. A do Ruska se těší.

"V Nogaru a na Nürburgringu, tedy ve dvou po sobě jdoucích závodních víkendech jsem vyhrál, stabilizoval jsem rovněž bodový zisk. Věřím, že v dalším průběhu sezóny to bude ještě lepší," řekl dnes David, který loni dosáhl právě ve Smolensku svého nejlepšího výsledku. "Nechci se zavazovat k tomu, že udělám 36 bodů, ale jako v každém závodě pojedu na 100%. Pokud bude fungovat technika, vidím to na dobrý výsledek."

Skutečnost, že Smolensk není testovacím okruhem žádného z týmů, nepovažuje David za výhodu. "Pokud vím, jsou Renaulty v Nogaru jako doma a letos jim to nevyšlo. A Jochen porazil Antonia na hlavu v Albacete. Pokud to máte v ruce a disponujete funkční technikou, během dvou volných tréninků okruh zvládnete. Vzhledem k tomu, že ruce i auto v předchozích závodech celkem fungovaly, si před Smolenskem věřím," dodal David se smíchem. Ve Smolensku se jede již tento víkend. ME potom pokračuje v Česku. Na okruhu v Mostě uvidíme trucky od 27.8. do 28.8. 2011. Zdroj a foto: buggyra.com