FIA GT1 World Championship: Tomáš Enge v Silverstone stříbrný...

07.06.2011 08:02

Pátý podnik Mistrovství světa vozů GT1 vyvrcholil během nedělního odpoledne na britském okruhu v Silverstone hlavním závodem, ve kterém posádka vozu Aston Martin DBR9 ve složení Tomáš Enge, Alex Müller obsadila druhé místě.

Tomáš Enge rozjížděl hodinový závod na okruhu Silverstone z prvního místa na startovním roštu, které získal v sobotním kvalifikačním závodě.„Zareagoval jsem na zelené světlo o trochu rychleji než druhý Michael Krumm, který byl v první zatáčce o půl vozu před mým autem, ale zatáčka byla na moji stranu, a tak jsem si pozici pohlídal. Lehce mrholilo, a muselo se riskovat, jaké tempo volit. Jinak vše probíhalo až do Safety Car fáze bez problémů,“ popsal začátek závodu Tomáš Enge.

Před povinnými zastávkami v boxech havarovali dva jezdci, Stefan Mücke a Richard Westbrook, kvůli kterým na trať vyjel Safety Car. Engeho vyjetý náskok na Michaela Krumma se tak snížil na jen několik desetin. „ Naše zastávka v boxech byla pouze o půl nebo vteřinu delší než u soupeřů. I tak to stačilo, abychom se propadli na druhé místo. Alex ještě zkoušel první pozici vybojovat zpět, ale nechtěl příliš riskovat,“ dodal Tomáš k nedělnímu závodu.

Máme před sebou měsíční pauzu, ve které budeme trénovat zastávky v boxech. Doufám, že už příště přijde trochu štěstí a budeme se radovat z vítězství,“ řekl náš pilot. Další podnik FIA GT1 se jede na španělském okruhu Navarra ve dnech 1. až 3. července 2011. Zdroj a foto: BPA