FERNANDO ALONSO pojede Indianapolis 500 v barvách McLaren Racing..!

05.12.2018 08:59

Dvojnásobný španělský šampion F1 Fernando Alonso se koncem listopadu loučil se seriálem jedniček v Abu Dhabi, ale už příští rok se pokusí vybojovat první místo v Indianapolis s McLaren Racing a vozem, jenž pohání motor 2.2-litru IndyCar V6 s přímým vstřikem a bi-turbem Chevrolet.

Alonso říká: "Bude to pro mě výsada nosit Bowtie Brand Indy 500. Mít za sebou Chevrolet znamená, že se dostáváme do nejlepší pozice, abychom čelili konkurenci. Jsem hrdý na to, že je Chevrolet součástí našeho týmu."

A jak hodnotí spolupráci viceprezident Chevroletu pro motorsport Jim Cambell?

"Je zajímavé spolupracovat s Fernandem Alonsem a McLarenem na Indianapolis. Fernando přináší neuvěřitelné jezdecké schopnosti a vášeň pro sport. Když jede, je to doslova elektrizující. On vytváří to správné vzrušení mezi fanoušky, ať závodí kdekoliv."

Chevrolet má na svém kontě 73 vítězství ze 118 závodů. Vyhrál šestkrát IndyCar coby výrobce a pětkrát jezdecký šampionát. Chevrolet a McLaren vlastně píší společnou historií závodů už od poloviny šedesátých let.

A co Fernando Alonso, mistr světa F1 z let 2005 a 2006? Se svým vítězstvím v Monaku 2006 a loňským prvenstvím v Le Mans se stal jedním z pouhých 13 jezdců, kteří dokázali vyhrát dva ze tří slavných podniků. Výhra všech tří přitom znamená zisk takzvané "trojkoruny motorsportu" Triple Crown Motorsports. Prvenstvím v Indianapolis by se připojil ke Grahamovi Hillovi. Jedinému jezdci, jenž drží ceněný jezdecký triumvirát.

Závod Indianapolis 500 je naplánován na neděli 26. května 2019 s tréninkem začínajícím v úterý 14. května. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa