FERNANDO ALONSO opouští F1 a patrně míří za oceán..!

15.08.2018 16:31

Seriál vozů Formule1 letos opustí asi nejen můj oblíbený pilot. Světový šampion z let 2005 a 2006 začínal u stáje Minardi, ovšem největších úspěchů dosáhl s Renaultem (dva tituly MS) a Ferrari (vicemistr 2010, 2012 a 2013). Ne příliš vydařené roky teď tráví u McLarenu, jenž doplatil na dlouhý vývoj motorů Honda. Po svém někdejším kolegovi Buttonovi, tak půjde dále světem motorsportu. A není to žádným překvapením, mluví se o tom už delší dobu.

Jak vidí Alonso svůj konec v F1: "Po 17 nádherných letech v tomto úžasném sportu je čas udělat změnu a jít dál," uvádí ve svém prohlášení sedmatřicetiletý pilot. Španěl si mezitím vyzkoušel americký závod Indianapolis 500 nebo IndyCar.

"Letos ještě odjedu několik Velkých cen s větším odhodláním a vášní než kdy dříve. Nové a úžasné výzvy jsou za rohem. Zažívám jedno z nejšťastnějších období v životě, ale musím pokračovat ve zkoumání nových dobrodružství. Uvidíme, co přinese budoucnost," dodává jedna z ikon motorsportu. Níže zleva Gené, Massa a Alonso.

Podle všeho byl Alonso pevně rozhodnutý už několik měsíců, nicméně nevyloučil, že se do serálu F1 vrátí. Spekuluje se o tom, že zamíří do série IndyCar, se kterou už má zkušenosti. A kdo jej v kokpitu McLarenu příští rok nahradí? V kuloárech je skloňováno jméno Carlose Sainze. Rád se nechám překvapit. Na snímku níže vidíme Fernanda se svým někdejším parťákem Jensonem Buttonem.

Na loňském snímku je se šéfem McLarenu Zakem Brownem. Věřím, že o Fernandu Alonsovi ještě uslyším. Z mé oblíbené čtveřice jezdců mi tak zbyl jen Hamilton a Ricciardo. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: f1.com a Newspress