EURO NCAP 2019: Crash testy prošla Mazda CX-30, Ford Explorer Hybrid, Mercedes GLB i nový Opel Corsa..!

18.11.2019 08:48

Organizace Euro NCAP zveřejnila další čtyři crash testy novinek. Nejlepším hráčem tohoto kola bylo SUV Mazda CX-30, jenž se velikostně pohybuje mezi CX-3 a CX-5.

Auto sdílí velkou část své DNA s novým modelem Mazda3, který byl testován na začátku tohoto roku. Nyní je na prvním místě žebříčku v hodnocení ochrany dospělých osob podle protokolů Euro NCAP 2018/2019, to znamená výsledných 99 procentních bodů.

                                                 

Maximálních pět hvězdiček ovšem získaly i další dvě novinky. Sedmimistný plug-in hybridní Ford Explorer a Mercedes-Benz GLB. Letos jde již o šestý model německé prémiové značky, jenž dosáhl na maximální hodnocení.

                                                 

Nejnovější generace Opel/Vauxhall Corsa získala čtyři hvězdičky. Nyní, když je součástí skupiny PSA Group, sdílí konkurent Fabie většinu technologií s nejnovějším a obdivovaným Peugeotem 208.

Připomenu, že i ten byl byl hodnocen počátkem roku 4 hvězdami. Ve třech ze čtyř oblastí crash testů Euro NCAP překonala Corsa svůj vzor o jeden procentní bod v programu asistenčních systémů. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress