EURO NCAP 2019: Crash testy prošlo dalších 12 automobilů včetně nejnovější Octavie..!

05.12.2019 08:51

Společnost Euro NCAP vydala posledních dvanáct hodnocení letošního roku. Šlo také o dva čisté elektromobily Tesla Model X a Porsche Taycan. Stejně jako dva zmiňované vozy, získalo plný počet pěti hvězdiček a vysoké hodnocení rovněž velké SUV Audi Q7.

            

Dalšími testy prošly dva automobily značky  Ford . Vůz střední třídy Mondeo a SUV Kuga. Obecně Ford a Volkswagen standardizovaly systém AEB pro aktuální bezpečnost svých modernizovaných aut ve prospěch zákazníků.

            

Renault Captur, Subaru Forester, ale i nejnovější Škoda Octavia dosáhla rovněž na pětihvězdičkové hodnocení.

             

Peugeot 2008 sdílí stejnou platformu s ostatními auty skupiny PSA, jako je druhá generace DS3 Crossback i Opel Corsa, jejichž ratingy byly zveřejněny počátkem tohoto roku. Stejně jako DS3 nabízí Peugeot 2008 volitelný balíček "Safety Plus s vylepšenými funkcemi AEB" ve všech variantách. Bez něj je to za 4 kvězdičky.

              

Aktualizovaná dvojčata VW Sharan a Seat Alhambra se musela spokojit se čtyřmi hvězdičkami. Tři získal modernizovaný Jeep Renegade.

Původní provedení Jeepu dosáhlo v roce 2014 na plný počet pěti hvězd a dokázalo, že posádku ochrání dokonale. Za tímto výrazným rozdílem dnes stojí jen větší důraz na asistenční systémy ze strany Euro NCAP.

Jeep Renegade je standardně vybaven pouze omezovačem rychlosti a systémem sledování jízdních pruhů. Technologie automatického nouzového brzdění je k dispozici za příplatek a nebyla zahrnuta do hodnocení v žádné kategorii, což se negativně projevilo na celkovém výsledku.

Tady myslel výrobce jednoznačně na zákazníka, jenž může využít nižší cenu nebo si asistenty naopak dokoupit. Většina automobilek však bezpečnostní systémy dává již do standardu, proto také některé automobily zdražily, třeba v případě našich škodovek. Jirka Hyner

_______________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Newspress