TOURING CAR Series 2020: Na Hungaroring vyrazil ENGE, LACKO i mladé Yasmeen a Aliyyah Koloc (VIDEO)..!

27.10.2020 11:13

Na poslední závod sezony vyrazil tým Buggyra Zero Mileage Racing ve hvězdném obsazení Enge, Lacko i Yasmeen a Aliyyah Koloc. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.

"Minulý týden jsme tady závodili s pětitunovým tahačem a teď tu jezdíme s Mercedesem AMG GT3. Nesmírně si to užívám, je to snad 12 let, co jsem naposledy seděl ve voze GT3, ale podle výsledků to vypadá, že jsem to úplně nezapomněl. Jak ze sprintu, tak z endurance je z toho druhé místo, takže pro mě určitě super zážitek, další dva poháry do GT kolekce a skvělá týmová práce s Aliyyah v endurance závodě," radoval se z úspěšného víkendu Adam Lacko.

"V sobotu to pro mě byl vůbec první závod s GT3 a hned endurance, kde jsem za volant usedala po Adamovi. Z výsledku jsem nadšená, je to skvělá zkušenost a jsem ráda, že se mi dařilo držet tempo s ostatními v naší kategorii a druhou příčku jsem uhájila," komentovala Aliyyah svoji závodní premiéru se 600 koňovým Mercedesem AMG GT3.

Aliyyah nastoupila i do nedělního sprintu a mohla si tak ze seznamu odškrtnou další "poprvé" v kategorii  GT3. "Závod na mokru jsem si opravdu užila. Minulý týden nám tady taky pršelo při závodech ETRC a musím říct, že s GTčkem je to o poznání jednodušší. I dnes se mi podařilo vybojovat stříbro, takže mám velkou radost a nemůžu se dočkat, až budu mít další možnost s tímhle speciálem závodit," dodala Aliyyah.

Její mladší sestra Yasmeen na Hungaroringu startovala s vozem Renault Clio Cup RS o titul šampiona endurance v kategorii do dvou litrů. "Trať je tady dost těžká, obzvlášť na mokru to opravdu hodně klouže, a popravdě nejsem se svojí jízdou v endurance zas tak spokojená, ale podstatné je, že se nám s Tomášem podařilo v závodě vybojovat druhé místo a tím pádem i titul v naší kategorii. Musím říct, že je to fakt úžasné, získat ve své první sezoně titul," jásala šestnáctiletá Yasmeen. K sobotnímu zisku titulu nakonec ještě přidala dvě výhry s Cliem v nedělních sprintech.

"Clio je neskutečná hračka, kdykoliv bych si tohle znovu zopakoval. Závod jsme sice dokončili na druhém místě, ale naším cílem bylo celkové umístění a tam se zadařilo a máme to v kapse," smál se Tomáš Enge. 

"Letošní sezona byla velmi krátká a nestandardní, ale myslím, že se nám z ní podařilo vytěžit maximum. S vozem GT3 máme ze závodů a z testování najeto několik tisíc kilometrů a několik pódiových umístění, všichni naši jezdci v rámci Buggyra Academy se nesmírně zlepšili. Yasmeen končí svoji první sezonu na prvním místě, takže bych letošek hodnotil velmi úspěšně a doufám, že příští rok už bude více ve standardním režimu," shrnul Enge úspěšný závodní rok 2020.

Přikládám video z Hungaroringu a do příští sezony přeji Buggyře v okruhových závodech hodně skvělých výsledků. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Buggyra