EICMA Milán 2021: Na motocyklovém veletrhu byl odhalen revoluční café racer NAWA s výkonem 100 koní (VIDEO)..!

25.11.2021 09:27

Společnost NAWA svůj stroj poprvé představila ve formě konceptu na CES 2020 v Las Vegas. Poté se spojila s odbornými technickými partnery, aby urychlila jeho vývoj. V Itálii tak tento týden představuje prototyp.

Motorka s nulovými emisemi ukazuje, jak mohou být nano ultrakondenzátory nazývané NAWACap aplikovány do hnacího ústrojí skutečného mobilního produktu v kombinací s konvenčními lithium-iontovými články za účelem vytvoření "hybridního" bateriového systému.

Mimořádně účinná pohonná jednotka s nimi nabízí 0.1 kWh a posiluje lithium-iontovou baterii namontovanou nízko v rámu a to v místech, kde by jinak byl spalovací motor. Ultrakondenzátory jsou umístěny mimochodem v horní části "nádrže."

NAWA Racer využívá více než 80 procent energie zachycené rekuperací při brzdění a může tak pracovat s mnohem menší lithium-iontovou baterii o kapacitě jen 9 kWh. Hmotnost mašiny proto činí pouhých 150 kilogramů.

Díky hybridnímu lithium-iontovému systému ujede NAWA Racer na jedno nabití až 150 km ve smíšeném provozu. V rámci městského dojezdu dokonce 300 kilometrů. Sada NAWACap se nabije za pouhé dvě minuty a baterii lze dobít na 80 procent z domácího zdroje za hodinu.

K dispozici jsou tři jízdní režimy (Eco, Urban, Sport) a plně programovatelný mód na míru. Motor ve standardním provedení poskytuje výkon 100 koní. Z nuly na stovku dokáže stroj zrychlit za méně než 3 sekundy. Výrobce uvádí maximální rychlost 150 km v hodině.

Za café racerem budoucnosti se otočí snad každý člověk. Přináší inovace do svého retro vzhledu s jednoduchými, lehkými kompozitními panely a zadním kyvným ramenem. Částačně zde jde o lakovaný hliník, měď a lehký rám z uhlíkových vláken. Krásným detailem je LED technika předního i zadního světla nebo eloxovaná matně černá vidlice předního odpružení. Kožené sedlo ve "vintage" stylu už jen dotváří pozoruhodný vzhled. Podívejte se na video prezentaci. Motocyklový veletrh EICMA v italském Miláně probíhá od 23. do 28. listopadu 2021. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress