DUCATI DIAVEL CARBON: Senzace bajkerů...

14.06.2011 18:07

Ducati Diavel je motocykl, jenž vytvořil zcela novou kategorii. Má něco z naháče, něco z cruiseru i supersportu! Obrovský výkon 162 koní s hmotností mašiny jen 210 kg, tak to jsou hlavní rysy a výhody ďábelského power-cruiseru. Diavel se prostě bajkerům líbí a sbírá plusové body za výborné jízdní vlastnosti nejen v Česku, ale rovněž v odborných časopisech ve světě.

Ital, se tak prodává velmi dobře a překračuje plánovaná výrobní čísla značky. Ducati Diavel je zcela vyprodán v Anglii, kde se dokonce vytvořil seznam čekatelů. Momentální objednávky budou uspokojeny až během září. Továrna Ducati musela pro velký zájem nazvýšit výrobní kapacitu z plánovaných 8000 kusů na tento rok o dalších 60 procent! Klintela má přitom zájem o luxusnější a dražší verzi Carbon. V Česku přijde na 499.000 korun.

Podle britského dealera značky byl stroj Ducati Diavel Carbon objednán firmou, jejíž zástupci figurovali na listině hostů svatby prince Williama. A nebude to zdaleka jediná “Ducatka,” kterou princ ve své sbírce vlastní. V současné době mu říká pane model 1198 SP, který je i díky své ceně na britském trhu 17.000 liber (cca 569.000 korun), vrcholem nabídky italské značky. Věřme, že Williamovi motocykového koníčka Kate nezatrhne.

Foto: ducati