DUCATI Diavel 1260 Lamborghini: Ďábelská ediční mašina s výkonem 162 koní (VIDEO)..!

26.11.2020 13:10

Jako příznivec Ducati jsem nemohl přehlédnout tohle nádherné motocyklové dílo inspirované sesterským modelem Lamborghini Siàn FKP 37. Obě značky patří koncernu Volkswagen.

Stroj samotný vychází z Ducati Diavel 1260 S, tedy disponuje stádem 162 koní a 129 Nm točivého momentu. Hmotnost odlehčeného limitovaného motocyklu činí jen 220 kilogramů.

Stejně jako u Siànu, kde je kapota vyrobená z karbonu i tady pracovali italští inženýři s tímto lehkým materiálem. Jsou z něj kryty předního světla, chladiče i výfukové koncovky. Diavel má inovativní kovaná kola ala Lambo. Zmínit musím také speciální sedlo potažené patrně Alcantarou a špičkové brzdiče Brembo M50.

Světlo světa spatří jen 630 edičních motocyklů Ducati Diavel Lamborghini a 63 hybridních Lamborghini Siàn FKP 37 s výkonem 819 koní. Číslo počtu vyrobených supersportů připomíná samotnou historii automobilky a vidíme ho i na přilbě.

Nechybí ani na vymazlené mašině. Designéři pracovali s odstínem laku Gea Green v kombinaci se zlatou barvou. Plaketka na rámu vypovídá o pořadí vyrobeného motocyklu.

Standardní modely Ducati Diavel 1260 jsou dispozici s novou homologací Euro5 v barvě Dark Stealth. Specifikaci 1260 S výrobce připravil pro zájemce v červené a černé barvě. Limitovaný Diavel 1260 Lamborghini má být v nabídce až koncem prosince. Přikládám prezentaci na videu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress