dTest: Pozor na slevový portál Nebeslev.cz..!

30.01.2014 12:40

Nakupujete také na internetu? Ve službě mimosoudního řešení spotřebitelských sporů VašeStížnosti.cz se množí případy zákazníků slevového portálu Nebeslev.cz. Spotřebitelé nedostali zboží či služby, ani zpět své peníze. Provozovatel portálu je nyní v insolvenčním řízení, veškeré pohledávky je třeba uplatnit co nejdříve.

Na portálu pro mimosoudní řešení sporů www.vasestiznosti.cz, provozovaném dTestem, byly podány desítky stížností na společnost Nebeslev s.r.o., jež se nejčastěji týkaly nedodání zboží či služeb a následného nevrácení zaplacených finančních částek. Slevový portál Nebeslev.cz se totiž dostal do finančních potíží. „Dodavatelé odmítají přijímat vouchery s odůvodněním, že jim Nebeslev již delší dobu neplatí. Je zřejmé, že slevový portál inkasoval peníze od spotřebitelů, ovšem dodavatelům nezaplatil. Tím došlo k bezdůvodnému obohacení a zákazník má právo na jeho vydání,“ popisuje situaci vedoucí právní poradny dTestu Lukáš Zelený.

Nebeslev s.r.o. se prezentuje jako pouhý zprostředkovatel, nikoliv dodavatel zboží či služeb, nárok na dodání služeb, výrobků nebo vrácení kupní ceny by tedy měl řešit vždy konkrétní dodavatel. Na druhou stranu je ve všeobecných obchodních podmínkách portálu uvedeno, že případné odstoupení od smlouvy má být adresováno společnosti Nebeslev s.r.o., jež se zároveň zavazuje k vrácení kupní ceny do 30 dnů v rámci tzv. Garance spokojenosti, a to v případě, kdy voucher nebyl využit nebo poskytovatel plnění odmítl.

Se společností Nebeslev s.r.o. bylo dne 20. srpna 2013 zahájeno insolvenční řízení, nyní je ve stavu před rozhodnutím o úpadku. „Pohledávky je třeba uplatnit co nejdříve u Krajského soudu v Ostravě. Pro konkrétní postup mohou spotřebitelé kontaktovat naši poradnu na telefonním čísle 299 149 009,“ radí Lukáš Zelený a dodává: „Jakékoliv nákupy na Nebeslev.cz jsou v současné době riskantní.“

Služba VašeStížnosti.cz se těší stále větší popularitě, během prvních pár měsíců existence se na ni obrátilo již přes tisíc spotřebitelů, kteří zde hledají cestu k mimosoudnímu vyřešení sporu.

______________________________________________________________

Zdroj: dTest