DS4 2022: Prémiový hatchback nabídne vedle benzinu a dieslu rovněž plug-in hybrid (VIDEO)..!

13.10.2021 08:58

Specifikace francouzského modelu DS4 ponesou označení Performance, Line a Cross. Zcela nový hatchback bude k dispozici s výběrem ze tří benzinových motorizací, respektive PureTech 130 k, 180 k a PureTech 225 koní. Doplní ho diesel BlueHDi 130 koní i účinný plug-in hybridní systém E-Tense 225 k s emisemi pouhých 34 gramů CO2 na kilometr. Všechny pohonné jednotky spolupracují výhradně s osmistupňovým automatem.

Vedle inovativního designového jazyka DS nabídne hatchback špičkové bezpečnostní technologie počínaje Drive Assist, který umožňuje poloautonomní řízení úrovně 2. Dále systémy Iris a Smart Touch, jež poskytují intuitivní ovládání infotainmentu dotykem, hlasem nebo gesty.

Pod středovou konzolou najdeme další malou dotykovou obrazovku s přizpůsobitelnými zkratkami a rozpoznáváním rukopisu řidiče. Extended head-up displej zvyšuje bezpečnost a pohodlí DS 4, promítá klíčové informace na čelní sklo a pomáhá řidiči neustále sledovat silnici.

Night Vision zase detekuje nebezpečí za nízké nebo špatné viditelnosti pomocí technologie infračervené kamery s objekty promítanými před řidiče.

V interiéru vozu jsou použity špičkové materiály včetně Alcantary®, karbonu a dřeva. To vše díky evolučním technologiím čalounění, které spojují sofistiku s pokročilou technikou vozu. Patří mezi ně perlové prošívání a skryté švy.

Příplatkovým systémem je Active Scan Suspension. Pomocí kamery umístěné v horní části čelního skla snímá nedokonalost vozovky, zatímco čtyři snímače polohy a tři akcelerometry zaznamenávají každý pohyb, což umožňuje systému nezávisle ovládat každé kolo a zajistit tak vždy hladkou a dokonalou jízdu.

Všechny specifikace mají výrazný světelný podpis. Tenké projektorové světlomety jsou doplněny světly pro denní svícení, které tvoří dva LEDkové pásy na obou stranách. Ceny nejnovějšího modelu DS4 začínají od 25.350 liber (cca 759.000 korun) s prvními dodávkami do Británie ještě letos. Na dostupnost u nás se musíte informovat u českých dealerů. Přikládám video prezentaci specifikace Cross. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress