DRIVER POWER 2020: Nejlepších 10 automobilů podle britských řidičů..!

08.04.2020 11:30

Na základě dnes zveřejněných výsledků nejkomplexnějšího průzkumu spokojenosti s novými vozy ve Velké Británii byla jmenována nejlepším autem Kia Sorento. Získala skóre 92.05 procentního bodu.

Velké SUV bylo rovněž hodnoceno jako vozidlo s nejlepším interiérem, praktičností a prostorem pro zavazadla. Majitelé oceňovali kvalitní stereo, jasný obraz satelitní navigace, vynikající připojení smartphonu s tím, že je vše zabaleno ve snadno použitelném rozhraní.

Sorento těsně porazilo loňského šampiona Driver Power, oblíbený Peugeot 3008. Dokazuje to, že navzdory tomu, že je SUV v prodeji již několik let, má stále co nabídnout.

Třetí místo obsadil Lexus RX, před dalším vozem Kia Niro a druhou generací Mazdy CX-5 (foto níže). Kia Niro získala navíc tituly "Nejlepší malé SUV" a "Nejlepší Plug-in Hybrid."

Opět platí, že automobily asijských značek dominovaly v horní části britského průzkumu. V Top10 nechybí Toyota Corolla i dva škodovácké modely, SUV Kodiaq a vlajková loď automobilky Superb.

Majitelé vozů je hodnotili v 31 oblastech, které dohromady tvořily devět kategorií. Například šlo o ekonomiku provozu, jízdu, pohodlí, ovládání infotainmentu, kvalitu techniky v automobilu, prostor pro zavazadla, nebo spolehlivost. Podívejte se na deset nejlepších napříč kategoriemi. Jirka Hyner

 

Nejlépe hodnocená nová auta 2020:

1. Kia Sorento

2. Peugeot 3008
3. Lexus RX
4. Kia Niro
5. Mazda CX-5
6. Škoda Kodiaq
7. Toyota Corolla
8. Lexus IS
9. Hyundai Ioniq
10. Škoda Superb

 

 Zdroj a foto: Newspress