DESMOSEDICI STRADALE V4: Unikátní čtyřválcový motor DUCATI..!

08.09.2017 10:04

Zatímco fanoušci světového šampionátu budou s napětím sledovat další závod, v zázemí okruhu v Rimini se představil jeden technický unikát. Oficiální odhalení načasoval výrobce právě do Misana, kde tento víkend pokračuje další kolo seriálu MotoGP, Velkou cenou San Marína. Při vývoji motorizace čerpali inženýři zkušenosti právě z královské kubatury.

Motor nazvaný Desmosedici Stradale je prakticky dalším milníkem italské značky, která je mezi motocykly, něco jako Ferrari mezi supersporty. Bude to poprvé, kdy výrobce motorek v Bologni vybaví standardní stroj čtyřválcovou jednotkou.

"Tento technologický klenot je naší pýchou. Představuje počátek nové kapitoly společnosti, která podtrhuje naši vitalitu a neochvějný závazek investovat do nových produktů, " řekl při prezentaci generální ředitel Ducati Claudio Domenicali.

Klika motoru o objemu 1.103 ccm se otáčí opačným směrem, než je běžné. Ducati si od tohoto řešení slibuje snížení gyroskopického efektu, nižší náchylnost ke zvedání předního kola při prudké akceleraci a zadního kola při sešlápnutí brzdy. Výkon 210 koní u čtyřválce s charakteristickým zvukem nastupuje plynule už ve středních otáčkách. Točivý moment překračuje hranici 120 Nm v pásmu od 8.750 do 12.250 ot/minutu.

Přesně 5. listopadu v 9 hodin bude na veletrhu EICMA představen zcela nový model Ducati Panigale V4, poháněný tímto mimořádným čtyřválcem. Jirka Hyner

_______________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Newspress