Další generace NEW BEETLE přijede na český trh v říjnu a patrně s cenou těsně pod 400 tisíc...

08.06.2011 18:23

Importérovi značky Volkswagen se na poslední chvíli podařilo zajistit pro Autosalon v Brně třetí generaci vozu New Beetle. Nejnovější Brouk má pro tento model revoluční bezrámovou konstrukci dveří, což při dnešních bezpečnostních standardech vypovídá o skvělé tuhosti karosérie. Z vnějšího pohledu se auto tvary vrací ke svým kořenům (vyrábělo se již od roku 1933). Designérům se podařilo vdechnout onu potřebnou “Duši” automobilu. Záď vozu hodně připomíná modely Porsche.

New Beetle se vyrábí v mexické továrně Volkswagenu s úspěchem již třináct let. V Americe je stále velmi oblíbený a dá se předpokládat, že nejnovější podoba se bude líbit ještě širší motoristické veřejnosti, včetně naši evropské.

 

 

 

A jaké jsou mé pocity z vozu? Nová generace New Beetlu nabídne majiteli prostornější interiér i zavazadelník. Je to ovšem třídveřové auto, což nemusí každému vyhovovat. U stylovky tohoto typu, ale člověk musí počítat s kompromisy. V Mexiku a Brazílii, kde se dlouho vyrábělo po ukončení výroby v Německu, jezdí dokonce jako taxi dodnes. Na palubní desce je vidět, že designér zde pracoval velmi usilovně. Splňuje současné požadavky na ergonomii a přitom má v sobě určité kouzlo historie. Jako před lety spokojenému “Broukaři” se mi zde líbí prostě vše, a to jsem na předešlé generaci “Nového Brouka” našel pár drobností, které bych vylepšil.

 

 

V pavilonu P vystavený model má pod kapotou přeplňovaný motor 1.2 TSI / 77 kW. U motorizace 1.6 TDI slibuje výrobce spotřebu pouze 4.3 l nafty na sto kilometrů. Během října se nejnovější generace New Beetlu začne prodávat na českém trhu. Cena by měla začínat těsně pod hranicí 400 tisíc korun.

 

Foto: redakce