Dakarista MACÍK a bajker BRABEC jsou z AFRIKY zpět (VIDEO)..!

07.06.2019 08:50

Tým Big Shock Racing se vrátil z afrického testování s mnoha zajímavými poznatky. Martin Macík se poprvé svezl v písečných dunách ve svém novém kamionu Iveco přezdívaném Karel.

Náročný 14denní trénink měl odhalit slabiny dakarského speciálu, na kterém začnou týmoví mechanici pracovat ihned po návratu do Sedlčan. Výkon kamionu potvrdil, že změna byla správným krokem. Je rychlejší a navíc i mnohem pohodlnější.

Posádka žlutého Iveca nebude zahálet ani během léta. Už 25. července přijdou na řadu první závody a Martin Macík s "Karlem" odstartují na Baja Aragon, následovat bude Baja Poland a Rallye du Maroc 2019.

Motorkář Jan Brabec týden proháněl svou motorku v dunách kolem oázy Ksar Ghilane. Pak mu ale cestu zkřížil kámen zavátý pískem, který ho katapultoval do místní nemocnice.

Tam následně testoval zejména hranice bolesti, kterou je schopen zvládnout. Naštěstí se potvrdilo, že Honza umí padat šikovně. Pár zlomených kostí bylo poměrně šťastným vyústěním jeho tréninkového letu.

Do lednového Dakaru 2020 bude bajker opět v pořádku, ale jeho snem je stihnout marockou rallye. Na videu se můžete podívat, jak to v Africe při testech vypadalo. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Big Shock Racing