DAKAR 2022: Ze Sedlčan vyrazí na lednovou rallye 5 závodních kamionů Iveco..!

16.11.2021 11:15

Šéf týmu Big Shock Racing Martin Macík starší se svými mechaniky MM Technology postavili pro lednový Dakar pět závodních speciálů. Tři z nich jsou úplně nové a vznikaly během letošního roku.

Za Big Shock Racing bude na dalším dakarském ročníku startovat Iveco Powerstar aka Karel pilotovaný Martinem Macíkem mladším (níže vlevo). Druhým týmovým speciálem bude Iveco přezdívané Arnošt. Jde o nejnovější model v kokpitu s Martinem Šoltysem (na snímku vpravo).

V závodních kamionech od Macíků vyjedou v lednu na trať Dakaru 2022 také další týmy, respektive Maurik van den Heuvel. V novém modrém speciálu uvidíme rovněž italskou posádku Italtrans Racing Team. A nejnovějším překvapením je právě dokončený bílý kamion pro holandskou stáj Project2030. Jeho pilot Kees Koolen představí brzy své plány pro následující dakarské ročníky.

Martin Macík starší se svým týmem mechaniků bude pro všechny závodní speciály zajišťovat také technický servis. Zručnost, píle a improvizační schopnosti "českých ručiček" jsou už na Dakaru pověstné. Bonusem je jejich dobrá nálada a klid, který dokáží zachovat i v dramatických situacích. V lednu tak přibudou i další tři doprovodné vozy. A jenom pro představu, na Dakar 2022 povezou mezi jinými díly také 110 pneumatik.

V neděli 28. listopadu si můžete techniku prohlédnout. Kamiony budou vystaveny na náměstí T. G. Masaryka v Sedlčanech od 9. do 14. hodin. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Big Shock Racing