DAKAR 2022: S týmem Buggyra pojede lednový podnik Macháček, Casale a nováček Calvet..!

22.11.2021 13:43

Čyřiačtyřicátý ročník slavné rallye odstartuje ve městě Hail v Saúdské Arábii a barvy týmu Buggyra budou příští rok hájit legendární Pepa Macháček s buggynou Can-Am a dva speciály Tatra.

Trojnásobného vítěze Dakaru Ignacia Casaleho doplní talentovaný člen Buggyra Academy a novopečený mistr Francie okruhových tahačů Téo Calvet. Na další poušní rallye si tak odbude svou premiéru. Macháček se v kategorii T3 pustí do obhajoby šestého dakarského vítězství.

Josef Macháček, Pavel Vyoral - startovní číslo 300: "Kdybych necítil, že na to máme, tak bych nejel. Po návratu jsem poslouchal, jak by bylo dobré skončit na vrcholu, to bych ale nebyl já. Závodit budu, dokud mi budou síly stačit a jsem rád, že mě v tom Buggyra takhle podporuje. Navíc jsme si dali jasný cíl a to je připravit po mém boku mladou generaci závodníků, což je pro mě velká motivace. Když se podívám na startovní listinu, tak to bude v naší kategorii pěkně našlápnuté. Startovní číslo se dvěma nulami je vždycky fajn. Budu se snažit si tu volnou stopu užít co nejdéle to půjde, ale je mi jasný, že mladí vlčáci, hlavně z Red Bullu, po nás půjdou hned po startu," dodává Josef.

Ignacio Casale, Alvaro Leon a Tomáš Šikola - startovní číslo 511: "Tatra je kamion, kterému věřím, že má šanci uspět. Máme toho letos natrénováno opravdu dost, ať už s týmem v Dubaji, tak i s Alvarem v Chile, kde se nám podařilo dokonce vyhrát závod kategorie T3, takže se na další ročník moc těším. S novými modifikacemi a automatem je to úplně jiná jízda a s podporou týmu si moc věříme. Můj cíl je být do Top3, ale jsem rovnýma nohama na zemi, takže jestli to bude nyní nebo příští ročník, se teprve ukáže. A že pojedeme ve dvojici s Téo Calvetem je super. Potkali jsme se vlastně nedávno v Kopřivnici na společné akci a bylo vidět, že má závodění v krvi," říká Ignacio.

Teo Calvet, David Schovánek a David Hoffman - startovní číslo 536: "Pro mě je to splněný sen. Moc si této příležitosti vážím. Vyrůstat po boku mého otce, pro kterého je motorsport a to včetně Dakaru denní chleba. Vlastně to ani jinak dopadnout nemohlo. Jsme připraveni, máme natestováno opravdu hodně, ať už v Evropě nebo v Dubaji, kam právě odlétám na poslední testování a přípravu na můj první závod (směje se). Zatím všechno vychází na jedničku,“  komentuje Teo (na snímku níže je vlevo), vedle něj stojí Ignacio Casale.

S testováním v písečných podmínkách je spokojen někdejší pilot, mistr Evropy okruhových tahačů a dnes také konstruktér David Vršecký. V kategorii kamionů sází tým na prověřenou techniku Tatry Phoenix a řeší především lepší rozložení váhy a životnost komponentů. Během celého roku také usilovně pracovali na vylepšení buggy Can-Am, která dostala vyšší výkon a servisovatelnost během závodu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Buggyra Racing