DAKAR 2021: V barvách Buggyry pojede Tomáš Enge, Josef Macháček i Ignacio Casale..!

25.11.2020 16:12

Během včerejší online tiskovky uvedla naše stáj Buggyra Racing konečně jezdecké složení posádek pro nadcházející Dakar. Motoristický svět totiž řešil otázku, pojede Buggyra lednový podnik v Saúdské Arábii? Odpověď zní, pojede!

V kategorii kamiónů, kterých se Buggyra účastní od roku 2014 se vedle Martina Šoltyse (foto výše) představí trojnásobný dakarský vítěz čtyřkolek (2014, 2018 a 2020) Ignacio Casale z Chile. Potřeboval novou výzvu a motivaci. Týmový šéf Martin Koloc mu ji nabídl.

Posádku zkušeného Ignacia, jenž má poušť téměř za domem doplní co-pilot Leon Alvaro a mechanik Petr Čapka. Šoltysovu Tatru bude navigovat David Schovánek.

Na startu dakarského maratonu nebude chybět ani pětinásobný vítěz kategorie čtyřkolek Pepa Macháček. Doplní ho co-pilot Pavel Vyoral. S upravenou buggynou Can-Am pojede letos poprvé slavný lednový podnik Tomáš Enge. V roli jeho navigátorky se představí Markéta Skácelová.

Poměrně častý host Motomagazínu Speed má řadu zkušeností nejen ze seriálu F1, okruhových speciálů v Le Mans, ale rovněž z českého rallye mistráku. V posledních letech jezdil Tomáš se svou sestrou třídu historických vozů. Obě buggy kategorie SxS jsou maximálně vyladěné. A to nejen co do nízké hmotnosti, ale i jízdních vlastností a výkonu. Sledování lednového Dakaru 2021 si budeme užívat se skvělými posádkami i jezdci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Buggyra Racing