DAKAR 2021: Tomáš Ouředníček pojede s Toyotou, chystá se Loprais, Macík, Prokop i legendární motorkář David Pabiška..!

20.11.2020 12:29

Lednový Dakar je za dveřmi a týmy i jezdci se chystají na lodní přepravu z Francie. Třetího ledna je start v Jeddah. Tohle saúdsko-arabské město bude patnáctého ledna rovněž místem cílovým. Pojďme se podívat na české zastoupení pro nadcházející ročník.

Tomáš Ouředníček po čtyřech letech s Fordem Ranger přesedá do Toyoty Hilux, která si získala jeho srdce. "Poté, co jsem měl možnost se v ní svézt, jsem byl úplně ohromen! Bylo to něco, jako láska na první pohled nebo možná spíš návrat k dávné lásce," říká Ouředníček, jenž se opět vrací k technice japonské Toyoty. Jejich spojencem a novým hlavním partnerem je jihlavská společnost Toyota HS Automobil.

V příštích týdnech je úkolem týmu připravit techniku na lednový rallye maraton. "Vedle speciálu Toyota Hilux chceme mít na startu ještě druhou týmovou posádku s Toyotou Land Cruiser," říká Tomáš. "Na začátek nové závodní éry s Toyotou se s co-pilotem Davidem Křípalem velice těšíme. Věříme, že se nám bude díky novému partnerství dařit a napřesrok už pojedeme na Dakar v továrním voze Toyota Gazoo Racing," netají se ambicemi brněnský jezdec Tomáš Ouředníček.

Podle mých informací budeme mít na Dakaru 2021 silné zastoupení. Právě před pár minutami jsem mluvil také s motorkářem Davidem Pabiškou. Půjde o jeho již dvanáctý dakarský start.

Pojede v kategorii "malé moto," tedy David, bedna s díly, osobními věcmi a mašina s označením "Legenda Dakaru."

Podobně vyrazí i Ruda Lhotský. Oba pojedou na strojích KTM (foto výše). Ve třídě motocyklů nebude chybět ani Milan Engel, Martin Michek, Honza Brabec a Roman Krejčí. V lednu bude poprvé startovat Libor Podmol. Zapomenout nesmím ani na šikovného čtyřkolkáře Tomáše Kubienu.

Mezi automobily doplní Tomáše Ouředníčka s Toyotou další "ostřílený" borec Martin Prokop se speciálem Ford.

Dnes jsem sbíral informace taky ve Frenštátě, kde museli díky "koroně" posunout původně plánovaný brzký odjezd do Saúdské Arábie. Kluci z Loprais Teamu se teprve chystají.

Pasádka speciálu Praga s Alešem Lopraisem už má startovní číslo a jistotu asistenčního vozu.

V tradičně silné kategorii kamionů bude české barvy hájit i Big Shock Racing s Martinem Macíkem. Ve startovní listině je rovněž Jaroslav Valter. Patrně pojede s druhým žlutým speciálem Iveco. Na lednový start se postaví také Tomáš Kašpárek a Dušan Randýsek. Tyhle dva závodní tahače pojedou coby rychlé asistenční vozy. Tak se připravte, od třetího ledna se budeme bavit Dakarem. Ještě předtím se můžete těšit na dva již domluvené rozhovory. Jirka Hyner

 Foto: Ultimate Dakar Team, D. Pabiška, M. Prokop, loprais.cz, Big Shock Racing