DAKAR 2021: Big Shock Racing s MARTINEM MACÍKEM ladí formu na lednovou rallye..!

14.10.2020 13:11

Přípravy sedlčanského týmu na Dakar 2021 jsou v plném proudu. Závodní speciál Iveco aka Karel dostal automatickou převodovku a prošel řadou plánovaných technických vylepšení, o které se postarali mechanici v dílnách Big Shock Racing.

A co posádka? Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda si upravený kamion vyzkoušeli v závodním tempu během Baja Poland 2020.

Další zastávkou příprav měla být Rallye du Maroc. Závod byl však z důvodů koronaviru zrušen, respektive nahrazen podnikem Andalucía Rally, o němž jsem psal. Na startu španělské soutěže přitom chyběla kategorie kamionů. Proto se žlutý speciál rozjel v pátek 9. října na trénink v rámci polského závodu Baja Drawsko. Není to první změna letošní divoké sezony plné nečekaných událostí.

Otázkou zatím zůstává, jak se české posádky do Saúdské Arábie dostanou. "V tuto chvíli je ve hře několik možností. Pomoc se zajištěním letů nám nabídl organizátor. Ale současně řešíme i variantu, že bude vypraveno speciální letadlo, které na Dakar přepraví české účastníky. V tuto chvíli už probíhají jednání, abychom měli k dispozici varianty možných řešení a mohli vybrat tu nejpraktičtější," říká šéf týmu Martin Macík starší.

Všichni členové jsou přesvědčení, že se 3. ledna v saúdskoarabské Džiddě postaví na start dalšího ročníku Rallye Dakar. Jirka Hyner

__________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Big Shock Racing