DAKAR 2020 se stěhuje do Saúdské Arábie..!

15.03.2019 13:49

Zprávou týdne v motorsportu je rozhodně oficiální informace, kterou zveřenil tým Buggyra. V pondělí totiž podepsala organizace A.S.O. pořádající každoroční Rallye Dakar a vláda Saúdské Arábie dohodu. Dalších pět ročníků nejslavnější dálkové soutěže bude pořádat na území saudského království.

Podle slov manažera Tatra Buggyra Racing Jana Kalivody ho informace překvapila, ale nešokovala (níže vlevo). Změnu destinace ocenil pilot a dvojnásobný vítěz dakarských etap Martin Kolomý (na snímku níže vpravo). "Musím říct, že jsem se změnou hodně spokojený. Saúdská Arábie nabídne nové tratě, pro nás dosud nepoznané a ještě více písku. Určitě se bude jednat o zajímavější soutěž, než jezdit dokola na několika set kilometrech jako tomu bylo v letošním ročníku."

Vedle písečných dun tam posádky mohou očekávat i "horské etapy," nemalou část území totiž zaujímá náhorní plošina a nejvyšší vrchol má přes 3.000 metrů. Pro týmy znamená nová smlouva organizátorů i možnost plánovat. Logistika bude patrně pro mnoho účastníků méně náročná.

V sousedním Kataru se jel v neděli světový šampionát MotoGP, v Bahrajnu se koná každoročně Velká cena F1, podobně jako v SAE, kde závodí "jedničkové" monoposty na okruhu v Abu Dhabi. Lodě s dakarskými speciály, tak poplují do Perského zálivu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Buggyra a dakar.com