DAKAR 2020: Posádka Aleše Lopraise už prověřila Pragu V4S...!

03.01.2020 14:27

Instaforex Loprais Team prošel první prověrkou v opravdových pouštních podmínkách. Posádka Aleš Loprais, Khalid Alkendi a Petr Pokora se už ve středu pustila do testování. K dispozici měli přibližně patnáctikilometrový okruh, který nabídl ochutnávku několika typů terénu, s nimiž je potřeba během letošního Dakaru počítat. Po kamenité pistě následovaly písčité úseky a středně velké technické duny s místy velice sypkým pískem.

"Na shakedown jsme dorazili jako první a díky tomu jsme si užili krásnou čistou poušť. Terén je opravdu dakarský," pochvaluje si Aleš. "Druhý den jsme testovali společně s Kamazem, což bylo zajímavé srovnání, zvlášť když jich jede tolik za sebou," dodává pilot Pragy V4S DKR. Níže vidíme Aleše za zády strýce Karla na křtu dakarského speciálu před fanoušky ve Frenštátě pod Radhoštěm.

"Moc dobrá se mi zdá spolupráce s Khalidem, protože je klidný, velice přátelský a navíc i manuálně zručný," oceňuje zase Pokora navigátora Alkendiho.

"Dolaďujeme drobnosti, jako jsou omezovače rychlosti pragovky nebo camelbaky. Práce je pořád dost, ale v pátek nás už čeká pouze trénink výměny pneumatik, koupel techniky a pak už se Navitelem necháme dovést na technické přejímky," říká Aleš k dnešnímu programu svého týmu, jenž trávil dvě noci přímo v poušti a zatím si chválí i počasí. Přes den teplota stoupala ke třiceti stupňům, v noci klesla těsně pod dvacet. Zatím se tak nenaplnila varování, že může být v Saúdské Arábii během ledna chladno.

Slavnostní ceremoniál Dakaru 2020 proběhne zítra, tedy v sobotu 4. ledna v Džiddě. O den později je na programu první úsek. Mezi Džiddou a Al Wejhem absolvují posádky a jezdci třetí nejdelší etapu celé soutěže dlouhou 752 km s měřenou speciálkou v délce 319 kilometrů. Kluci, hodně štěstí! Jirka Hyner

 Zdroj a foto: loprais.cz a redakce