DAKAR 2020: Devátá etapa Wadi Al Dawasir – Haradh, Vaculík a Macháček pokračují a čtvrtí Loprais (Praga) s Kubienou (Yamaha) jsou v cíli (AKTUALIZOVÁNO)..!

14.01.2020 14:52

Letošní dakarský maraton se posunul k dalšímu městu. Do Haradh bylo pro jezdce a posádky připraveno měřených 410 km a dlouhých 476 kilometrů přejezdů. Na jeden den opravdu slušná porce.

Mezi automobily je na čele opět jezdecká elita. 1. S. Peterhansel (Fra), 2. Al-Attiyah (Katar) a třetí V. Seadin. Martin Prokop se opět posunul dopředu, respektive na jedenáctou příčku. Pokračuje i Boris Vaculík, kterému půjčil motor Martin Prokop (oba Ford), cílem už projel na 29. místě.

Mezi motorkáři dnes vybojoval nejlepší čas Chilan P. Quntanilla. 2. T. Price (Austr., foto výše), 3. J. Barreda Bort (Šp.)...13. M. Michek...28. M. Engel...32. J. Brabec...44. P. Vlček (všichni KTM)...92. J. Veselý (Husqvarna)

Mezi kamiony byl nejrychlejší Rus Karginov na Kamazu. 2. S. Viazovich (Maz), 3. E. Nikolaev (žolík), 4. Aleš Loprais (Praga)...9. Martin Šoltys (Tatra, foto níže)...14. Martin Macík (Iveco)

Kategorii Buggy SSV ovládl se žolíkem jedoucí Američan Blade Hildebrand. Vidíme ho na obrázku níže. 2. C. Currie (USA). Josef Macháček je v cíli deváté etapy, přijel jedenáctý a celkově figuruje na 28. příčce.

Čtyřkolkám dnes vládl Chilan Ignacio Casale. Tomáš Kubiena pokračující se žolíkem byl čtvrtý. 10. Zdeněk Tůma na snímku (všichni Yamaha).

 Zdroj a foto: dakar.com, Red Bull, loprais.cz, Tatra Buggyra Racing, Barth Racing