DAKAR 2020: Buggyra Racing už má po přejímkách v Le Castellet..!

05.12.2019 14:04

Tým Buggyra má za sebou dakarské přejímky na okruhu Paul Ricard ve Francii šťastně za sebou. Poté se v Marseille chystají nakládat techniku na trajekt.

Stejně jako všichni účastníci Rallye Dakar 2020 budou také oni poprvé závodit v dosud nepoznaném prostředí Saúdské Arábie. Vedle tradičních kamionů oslaví navíc premiéru v kategorii Side by Side.

"Zabalili jsme a vypravili celkem osm aut. Skoro by se chtělo říct, že máme to nejhorší za sebou," konstatuje v této souvislosti manažer Jan Kalivoda, který povede svůj tým na šestém Dakaru v řadě. "Uplynulých pět let mě naučilo, že na Dakaru existuje jediná jistota. A to, že pokud auto nedorazí do cíle poslední etapy, není nic jistého."

Osm vozů, včetně obou speciálů má doplout do Džiddy a 1. ledna 2020 snad dojde k bezproblémovému převzetí techniky. Dodám, že barvy Buggyra Racing bude hájit posádka kamionu Tatra Martina Šoltyse. S buggy potom vyrazí do dalšího ročníku dakarského maratonu pětinásobný vítěz kategorie čtyřkolek Josef Macháček. Nová role je ve třídě Side by Side pro "ocelového" Pepu výzvou. Tak, hodně štěstí! Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Buggyra Racing