DAKAR 2019 | 6. ETAPA: Šoltys dojel šestý, Loprais a Prokop na sedmých místech, Brabec se propadl pořadím..!

13.01.2019 22:07

6. Arequipa – San Juan de Marcona

Šestý díl dakarského maratonu má dlouhých 837 kilometrů, z toho nedělní erzeta měří 336 km. Níže na snímku chilský vítěz třídy motorek Quintanilla.

Nejrychlejším z našich byl Martin Šoltys v kategorii kamionů, hned za ním dojel Aleš Loprais.

Martin Prokop na Fordu byl v cíli sedmý těsně za loňským vítězem Carlosem Sainzem.

Martin Macík se svou posádkou startoval v půlmaratonu ze zadních pozic. Přesto zvládl náročnou trasu plnou obrovských zrádných dun i se dvěma menšími technickými komplikacemi. Byl třetím nejrychlejší vozem oddělené klasifikace.

Jana Brabce na motocyklu Husqvarna v první části etapy zradila navigace. Neprojel několik kontrolních bodů a vyfasoval 9hodinovou penalizaci, která ho posunula na 94. místo v etapě. Ollie Roučková dojela v kategorii SxS na 19-tém místě. Níže druhý Villagrra na Ivecu a vítěz etapy Loeb. Jirka Hyner

Motocykly: 1. P. Quintanilla (Chil./Husqvarna), 2. K. Benavides (Arg./Honda), 3. M. Walkner (Rak.),...7. Š. Svitko (Slovensko), 16. M. Engel (oba KTM), 63. P. Vlček, 78. J. Veselý, 86. G. Novotná, 94. J. Brabec (Husqvarna)

Čtyřkolky: 1. N. Cavigliasso (Arg./Yamaha)

Automobily: 1. S. Loeb (Fr./Peugeot), 2. N. Al-Attiyah (Katar/Toyota), 3. N. Roma (Šp./Mini),...7. M. Prokop, 33. T. Ouředníček (oba Ford)

Kamiony: 1. G. De Rooy (Niz.), 2. F. Villagrra (Arg./oba Iveco), 3. D. Sotnikov (Rus./Kamaz), ...6. M. Šoltys, 7. A. Loprais (oba Tatra)

SEMI / půlmaraton: 1. O. Terranova (Arg./Mini), 2. M. Kolomý (Tatra), 3. M. Macík (Liaz)

Zdroj a foto: dakar.com