DAKAR 2019 | 5. ETAPA: Prokop a Loprais dojeli na osmém místě, Macík nabral velkou ztrátu, skončil Kuběna (AKTUALIZOVÁNO+3xVIDEO)..!

11.01.2019 21:33

5. Moquegua/Tacna - Arequipa

Aleš Loprais oslavil narozeniny postupem do průběžné první desítky. V kabině přitom hostoval španělský navigátor Ferran Marco Alcayna a mechanik Petr Pokora. Na trati mezi Arequipou a Tacnou se Instaforex Loprais Teamu dařilo. Tatra se startovním číslem 507 se v průběžném pořadí kategorie kamionů posunula o pět pozic vzhůru. Opravdu povedená dakarská party v kokpitu kamionu.

Dnes už na všechny čekala druhá polovina maratonské etapy s cílem v Arequipě, kde je zítra den volna. Pro kamiony a automobily byla etapa se 452 kilometry vůbec nejdelší z celé soutěže. Níže dnešní vítěz Sebastien Loeb na speciálu Peugeot DKR.

Ovšem oba díly nejnáročnější etapy bez účasti mechaniků si odnesly i svou daň. Končí náš čtyřkolkář Tomáš Kuběna pro poruchu motoru. Vzdal to slavný americký pilot a bavič Robby Gordon. Na trati u 4WP patrně zůstal Martin Macík. V terénu je ještě stále řada posádek. Přikládám pořadí a níže snímky obou Martinů, Macíka a Prokopa, ale i nejnovější video týmu Buggyra Racing, včetně videa MP Sportu.

Včerejší pátá  etapa očima Martina Macíka  na videu. Jirka Hyner

Motocykly: 1. S. Sunderland (Brit./KTM), 2. X. De Soultrait (Fr./ Yamaha), 3. L. Santolino (Šp./Sherco),...7. Š. Svitko (Slovensko/KTM), 21. J. Brabec (Husqvarna), 30. M. Engel, 55. G. Novotná, 56. P. Vlček, 89. J. Veselý (všichni KTM)

Čtyřkolky: 1. N. Cavigliesso, 2. J. Gonzales, 3. G. Gallego (všichni Arg./Yamaha), cílem projelo pouze 18. strojů, náš Tomáš Kuběna skončil pro poruchu motoru

Automobily: 1. S. Loeb (Fr./Peugeot), 2. Al-Attiyah (Katar/Toyota), 3. N. Roma (Šp./Mini),...8. M. Prokop (Ford), v cíli je klasifikováno jen 19 aut

Kamiony: 1. E. Nikolaev, 2. D. Sotnikov (oba Rus./Kamaz), 3. S. Viazovich (Běl./Maz),...8. A. Loprais (Tatra), u kamionů je to podobné, v cíli je pouze 9 posádek, Martin Macík dojel se ztrátou 2 hodin a 40 minut.

Zdroj a foto: dakar.com a loprais.cz