DAKAR 2019 | 4. ETAPA: Macík dojel druhý, Kuběna osmý a Prokop šestnáctý (AKTUALIZOVÁNO+VIDEO))..!

10.01.2019 21:55

Ve čtvrtek je na programu první část maratonské etapy. Večer v bivaku se závodníci musí obejít bez asistence svých mechaniků. Další dakarský díl měří 664 kilometrů, z nichž 405 se jede v rámci rychlostky.

Pojďme se podívat jak vypadá pořadí. Autům dnes dominoval Katařan Attiyah na Toyotě. Náš Martin Prokop je už v cíli coby šestnáctý.

Motocyklům vévodil Američan Ricky Brabec. Jeho český jmenovec Honza Brabec si vyjezdil 26-tý čas. Mezi čtyřkolkáři stále řádí Argentinci, prvním je dnes Cavigliasso. Tomáš Kuběna zajel osmou příčku.

Kategorie kamionů má v cíli pouze pětici nejrychlejších. O to více mě těší, že jako jediný se dokázal coby druhý vklínit mezi ruské speciály náš Martin Macík se žlutým Liazem. Níže vidíme Jana Brabce na stroji Husqvarna. Jirka Hyner

 

Automobily: 1. N. Al-Attiyah (Katar/Toyota), 2. S. Peterhansel (Fr./Mini), 3. J. Przygonski (Pl./Mini), ...16. Martin Prokop (Ford)

Čtyřkolky: 1. N. Cavigliasso, 2. J. Gonzales (oba Arg.), 3. A. Giroud (Fr./všichni Yamaha),...8. T. Kuběna (IBOS)

Motocykly: 1. R. Brabec (USA/Honda), 2. M. Walkner (Rak.), 3. T. Price (Austrálie/oba KTM),...26. J. Brabec (Husqvarna), 31. M. Engel, 72. P. Vlček (oba KTM), 93. G. Novotná, 96. J. Veselý

Kamiony: 1. A. Karginov (Rus./Kamaz), 2. M. Macík (Liaz), 3. E. Nikolaev (Rus./Kamaz), 8. Aleš Loprais, 16. M. Šoltys (oba Tatra)

 

 Zdroj a foto: dakar.com a Big Shock Racing