DAKAR 2019 | 3. ETAPA: Nejrychlejším Čechem je pátý Macík, šestý dojel Kuběna a devátý Prokop (AKTUALIZOVÁNO+2xVIDEO)..!

09.01.2019 21:08

3. San Juan de Marcona - Arequipa

Třetí den nasměroval posádky a bajkery do Arequipa. Součástí etapy měřící 799 km je erzeta dlouhá 331 km. Jde o druhý nejdelší letošní úsek.

Včerejší den byl pro posádku Aleše Lopraise více než náročný. Etapa z Pisca do San Juanu de Marcona byla docela dramatická. Tatra "Queen 69" sice kvůli technickým problémům s tlumiči kabiny a dvěma defektům výrazněji ztratila, nicméně trojice Aleš Loprais, Ferran Marco Alcayna, Petr Pokora hlásí: "Máme za sebou očistec, ale valíme dál!"

Martin Prokop dnes zajel se speciálem Ford devátý čas a poprvé se prosadil do nejlepší desítky, když porazil i Francouze Sebastiena Loeba na Peugeotu. Na vítězného Stephana Peterhansela (snímek níže) ztratil Prokop přes 34 minut. Ve vedení je opět Katařan Attiyah s Toyotou.

Loňský vítěz Carlos Sainz poškodil brzy po startu zavěšení předního kola a přišel o spoustu drahocenných minut. Velké zdržení má dosavadní lídr kategorie automobilů Giniel de Villiers, ale i Loeb.

Z prvního místa odstoupil španělský bajker Joan Barreda, jenž nedokázal vyprostit svou mašinu z písečného trychtýře. Ztrátu nabral rakouský obhájce loňského prvenství Matthias Walkner. Cílem projel s odstupem více než 23 minut. Potíže měl zatím třetí Američan Ricky Brabec. Do vedení se dostal dnes druhý Chilan Pablo Quintanilla (foto výše). Nedařilo se našemu nejlepšímu motorkáři Janu Brabcovi. S téměř hodinovou ztrátou klesl na celkově 24. místo. Ollie Roučková dojela na 25. místě. Podívejte se na pořadí. Níže na snímku Honza Brabec. Podívejte se na nejnovější video Loprais týmu. Jirka Hyner

Automobily: 1. S. Peterhansel (Fr./Mini), 2. N. Al-Attiyah (Katar/Toyota), 3. J. Przygonski (Pol./Mini), ...9. M. Prokop, 27. T. Ouředníček (oba Ford)

Motocykly: 1. De Soultrait (Fr./Yamaha), 2. Quintanilla (Chile/Husqvarna), 3. Banavides (Arg./Honda),...31. J. Brabec, 34. M. Engel, 59. P. Vlček, 87. J. Veselý, 115. Novotná

Čtyřkolky: 1. J. Gonzales, 2. N. Gavigliasso, 3. G. Gallego (všichni Arg./Yamaha),...6. T. Kuběna (Ibos)

Kamiony: 1. A. Karginov, 2. D. Sotnikov, E. Nikolajev (všichni Rus./Kamaz) ...5. M. Macík (Liaz), 7. M. Šoltýs, 9. A. Loprais (oba Tatra), Kolomý a Škrobánek neprojeli cílem

 Zdroj a foto: dakar.com, loprais.cz a Big Shock Racing