DACIA DUSTER, SANDERO a LOGAN MCV SE Twenty: Nové ediční modely Stepway 2020..!

07.01.2020 08:59

Automobilka Dacia je úspěšná napříč Evropou. Včera navíc představila speciální edici na platformách modelů Duster, Logan MCV a Sandero. Verze SE Twenty vychází ze specifikace Comfort.

Všechny tři vozy získaly zvláštní vybavu i upravený styl exteriéru. Disponují unikátními lištami na prahu dveří, designovým pruhem na bocích karoserie i lesklými černými kryty vnějších zrcátek. Sandero Stepway a Logan MCV Stepway mají 16palcová kola z lehké slitiny.

Duster dostal broušená 17“ kola určená výhradně pro nejvybavenější verze SUV. Má je rovněž specifikace Prestige.

Sandero Stepway a Logan MCV Stepway SE Twenty získaly nad standart Comfort také reverzní kameru, automatickou klimatizaci, zadní parkovací senzory, tempomat s omezovačem rychlosti i sedmipalcový informační systém s Apple CarPlay a Android Auto.

Pod kapotou Sandera bije tříválcové benzinové srdce TCe 90. V případě kombi Logan MCV je to vedle zmiňované jednotky rovněž velmi úsporný diesel dCi 95 koní.

U oblíbeného SUV Duster najdeme pod kapotou benzinové čtyřválce TCe 130 a dCi 115 koní. Pohon 4x4 SE Twenty pracuje ve spojení s dieslovou motorizací dCi 115.

K zákazníkům na ostrovním trhu se ediční modely SE Twenty dostanou během března. Dá se předpokládat, že se novinky ukáží ke stejnému datu rovněž u českých dealerů. Loni jsem psal o speciálních výbavách Techroad. Ty se poté začaly prodávat také u nás. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress