Coupé MP4-12C: Autosalon McLaren otevřen za přítomnosti pilotů F1...

23.06.2011 15:19

Společnost McLaren Automotive zahájila prodej svého supersportu MP4-12C, z tohoto důvodu buduje obchodní zastoupení v 19 zemích. Na slavnostím otevření prvního autosalonu byli přítomni piloti týmu F1 – Jenson Button, Lewis Hamilton i jejich šéf Martin Whitmarsh. Na vše dohlížel výkonný ředitel společnosti McLaren Ron Dennis. Evropské pobočky najdeme třeba v Londýně, Birmighamu i Manchestru. V německém Mnichově, Hamburgu, Frankfurtu i Dusseldorfu. Rovněž v belgickém Bruselu, dále v Monaku, Paříži, Milánu, Madridu a švýcarském Curychu.

Ron Denis při otevření autosalonu řekl: "Jsem velmi hrdi na značku McLaren a já osobně na to, že do rodiny McLarenu vstupují někteří ze světově nejúspěšnějších prodejců vozů, mnoho z nich je zde dnes s námi. Těším se na to, že jim poskytneme skvělá auta. Vím, že sdílíme stejné cíle, jsme hladoví po úspěchu a snažíme se odvést maximum ve všem, co děláme. Jenson, Lewis a mnoho našich hostů dnes zastupuje skupinu lidí, kteří sdílejí zvláštní hodnotu. V našich kariérách a životech jsme totiž zažili něco ikonického, jistý rozhodující životní okamžik. Tímto okamžikem je pro McLaren Automotive dnešní večer," dodal Dennis.

Coupé MP4-12C je vybaveno jednotkou 3.8 V8 s výkonem 600 koní a krouťákem 600 Nm. Ve výbavě nechyní stabilizační systém ESP i ABS. Při výrobě chassis je využito karbonu, váha vozu tak činí jen 1435 kg. Z nuly na sto kilometrů zrychlí McLaren za 3.3s. Maximální rychlost uvádí výrobce 330 km/h. Průměrná spotřeba není nijak vysoká, coupé si vezme 11.7 l paliva. Foto: McLaren Mercedes

McLaren počítá s další expanzi a počet prodejních míst do roku 2015 zdvojnásobí. Prodeje začínají modelem  MP4-12C, mezitím se ve Wokingu vyvíjejí již další tři modely. Supersport a promo McLaren si můžete prohlénout zde.