Continental GT Mulliner GT Speed W12: Dechberoucí Bentley zažije premiéru na Festivalu rychlosti v Goodwoodu (VIDEO)..!

22.06.2022 17:00

Nejrychlejší a nejluxusnější člen řady Continental se 6.0litrovým ručně vyrobeným motorem W12 poskytne řidiči 659 koní a 900 Nm točivého momentu. Z nuly na stovku to sportovec z Crewe umí za 3.6 sekundy. Maximálka je elektronicky omezena na rychlosti 335 km/h.

O jízdní vlastnosti s parádní dynamikou se stará aktivní vektorování točivého momentu prostřednictvím eLSD a elektronického řízení všech kol.

V kabině využil britský výrobce tři barevné odstíny doplněné o jednu z 88 exkluzivních dřevěných dýh. Čalounění interiéru se může pochlubit kosočtvercovým vzorem dvojitého diamantu.

Mulliner GT Speed s dvanáctiválcem vyniká originální maskou chladiče s dvojitou diamantovou mřížkou. Tento motiv je použit také ve spodní části předních blatníků.

Model získal rovněž kryty zpětných zrcátek v saténově černém nebo stříbrném odstínu a hlavně večer patrné osvětlení prahů. Sportovní dojem vozu umocňují 22palcová kola s plovoucími středy.

Už tento víkend se ručně vyráběná novinka premiérově představí spolu s novou řadou S na tradičním Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Podívejte se na video prezentaci modelu Continental GT Speed W12 2022. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress